زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان 96 - 97

هنوز اطلاعیه دقیقی درباره زمان دقیق انتشار کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 96 منتشر نشده است ولی نهایتا باید از هفته دوم اردیبهشت منتظر صدور کارت باشیم . کلیه داوطلبان باید در بازه زمانی که طی روزهای آینده مشخص می شود با ورود به سایت ثبت نام تیزهوشان به آدرس Azmoon.medu.ir و وارد کردن کد ملی دانش آموز در قسمت نام کاربری و سریال 6 رقمی شناسنامه دانش آموز در قسمت رمز عبور ، وارد پروفایل شخصی فرزندشان شوند . در صفحه اول این پروفایل و در گوشه سمت چپ ، با کلیک بر روی آیکون مربوطه ، می توان کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 96 را مشاهده و پرینت کرد . از قبل می دانیم که روز برگزاری آزمون در روزهای 14 و 15 اردیبهشت 96 برگزار خواهد شد .  بعد از آغازفرایند توزیع کارت ورود به جلسه آزمون مدارش تیزهوشان 96 – 97 ، راهنمای تصویری آن را در همین مقاله قرار می دهیم . لازم به ذکر است محل آزمون هر داوطلب و همچنین تاریخ آزمون در کارت ورود به جلسه درج شده است . در ادامه توصیه هایی برای موفقیت در آزمون تیزهوشان را مطالعه خواهید کرد .


 

 


توصیه هایی برای موفقیت در روز آزمون تیزهوشان 96

فارغ از اینکه برای آزمون به اندازه کافی مطالعه کرده اید یا خیر ، عملکرد شما در روز آزمون تاثیر بسزایی در موفقیت در آزمون تیزهوشان دارد. یکی از مهم ترین اصول موفقیت در روز آزمون ، مدیریت زمان آزمون است . یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در سال های قبل با آن مواجه بودیم دانش آموزانی بودند که قبل از رسیدن به سوالات پایانی ، وقت آزمون را پایان یافته می بینند . حال برای حل این مشکل چه باید کرد ؟ به این معنی که بتوانید بدون کم آوردن وقت ، به کلیه سوالاتی که در آزمون پرسیده شده و در حد توان شماست پاسخ دهید . پیشنهاد هیوا این است که پاسخگویی به سوالات آزمون را در سه دوره انجام دهید . در دوره اول تنها به سوالاتی پاسخ دهید که بعد از خواندن متن سوال متوجه منظور آن شده اید و می توانید به راحتی به آن پاسخ دهید . در دوره اول روی سوالاتی که سخت و وقت گیر هستند اصلا وقت نگذارید و از روی آن رد شوید . بعد از اینکه دوره اول را تمام کردید شاید تنها به 20 درصد سوالات پاسخ داده باشید ولی اولا وقت زیادی از شما گرفته نشده و دوما مطمئن هستید که سوالات آسان را کاملا حل کرده اید . در دوره دوم روی سوالاتی وقت بگذارید که وقت گیر هستند ولی مطمئن هستید که با صرف وقت می توانید آن ها را حل کنید . حل این سوالات در دوره دوم از این جهت پیشنهاد می شود که شما در دوره قبلی سوالات ساده را حل کرده اید و استرس تمام شدن وقت را ندارید . مهم ترین عامل عدم موفقیت در حل سوالات سخت ، استرس وقت گیر بودن آن هاست که ما با این روش ، این استرس را به حداقل می رسانیم . در نهایت اگر توانستید دوره را نیز با موفقیت به اتمام برسانید زمان رسیدگی به سوالات سختی است که روش حل خاصی برای آن سراغ ندارید . ولی چون خیالتان بابت آزمون و سوالاتی که توانایی حل آن ها را داشتید راحت شده است ، می توانید با آرامش به حل این سوالات بپردازید . مهم ترین مزیت این روش مدیریت آزمون این است که اولویت بر حل سوالات با درجه سختی کم است در نتیجه حتی اگر دانش آموز نتواند به دوره دوم یا سوم برسد ، می تواند کلیه سوالات آسان آزمون را حل کند ، مخصوصا سوالاتی که در انتهای دفترچه سوالات آزمون تیزهوشان قرار گرفته است . اگر برای مدیریت زمان آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی و تیزهوشان نهم به دهم نیاز به مشاورهبیشتری دارید می توانید از هرجای ایران که هستید تنها با یک تماس تلفنی ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا در ارتباط باشید . برای این کار می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .

 حوزه امتحانی هر داوطلب در کارت ورود به جلسه درج شده است 


نکات تکمیلی درباره کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 96 - 97

اگر پس از مشاهده و چاپ کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 96 متوجه شدید که اطلاعات شخصی درج شده در کارت آزمون با مشخصات واقعی دانش آموز متفاوت است ، برای ویرایش اطلاعات باید به واحد سنجش آموزش پرورش منطقه محل سکونت خود مراجعه کنید . از جمله این اطلاعات اشتباه می توان به تفاوت در تصویر کارت ورود به جلسه با تصویر واقعی داوطلب اشاره کرد . حتما بعد از مشاهده کارت ورود به جلسه و چک کردن اطلاعات ، از آن پرینت کاغذی بگیرید . در کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ، محل آزمون درج شده است . حتما 1 ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی حضور داشته باشید . همراه داشتن شکلات و آب آشامیدنی را فراموش نکنید . همچنین بعد از آزمون می توانید ازنرم افزار تخمین رتبه تیزهوشان هیوا استفاده کنید .

 

 

 
منبع : کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشانهیوا , مشاوره تحصیلی , مشاوره تلفنی , مشاوره تحصیلی تلفنی , آدرس مدارس شاهد , ثبت نام مدارس شاهد , ثبت نام آزمون تیزهوشان , ثبت نام آزمون نمونه دولتی , قبولی در آزمون تیزهوشان , برنامه ریزی برای تیزهوشان , انتخاب رشته دبیرستان , راهنمای انتخاب رشته نهم , برنامه ریزی کنکور 96 , برنامه ریزی کنکور تجربی 96 , ثبت نام کنکور سراسری 96 , شرایط شرکت در کنکور سراسری 96 , بهترین منابع کنکور تجربی 96 , کنکور سراسری تجربی 96 , مشاوره تحصیلی کنکور , انتخاب رشته , انتخاب رشته کنکور سراسری , نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری , نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ,سوالات مصاحبه استخدامی , ثبت نام بدون کنکور پزشکی , تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد , انتخاب رشته دانشگاه آزاد , نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد , سهمیه بسیج در دانشگاه آزاد , سهمیه بومی گزینی در دانشگاه آزاد  , تراز مهم تر است یا رتبه , تعداد انتخاب ها در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد , ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد , لیست رشته های دانشگاه ازاد ,تفاوت تمام وقت و پاره وقت , تفاوت با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد , انتقالی در دانشگاه آزاد , ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی , کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی , اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی , لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی , ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور , ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی , زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی , شهریه دانشگاه علمی کاربردی , شهریه پردیس های خودگردان , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی دولتی روزانه کنکور 95-96  , تحصیل در هند , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته دندانپزشکی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی پرستاری دولتی روزانه در کنکور 95-96 ,تحصیل در چین , تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان  , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی علوم آزمایشگاهی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , ثبت نام دانشگاه آزاد 96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته داروسازی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته مامایی دولتی روزانه در کنکور 95-96 , حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته اتاق